Seks w ciąży – co warto wiedzieć

pregnancy-1406026_960_720Seks w czasie ciąży to wyjątkowe doznanie. Wiele par rezygnuje jednak z niego w obawie, iż może w ten sposób uszkodzić dziecko czy narazić kobietę na ból. zupełnie niesłusznie! W przypadku prawidłowego przebiegu ciąży nie powoduje zagrożenia, a dla dziecka jest to praktycznie zupełnie nieodczuwalne, z wyjątkiem delikatnego kołysania podczas orgazmu.

Pierwszy trymestr

W tym okresie brzuszka praktycznie jeszcze nie widać, a więc seks jest właściwie taki sam, jak przed ciążą. Z wyjątkiem oczywiście tego, że ciało kobiece jest bardziej wrażliwe na pieszczoty. W tym okresie kobieta może również odczuwać bolesność piersi, zatem partner powinien obchodzić się z nimi wyjątkowo delikatnie.

Drugi trymestr

to idealny czas na seks! Nieprzyjemne dolegliwości ciążowe już mijają,za to zwiększa się libido i tym samym kobieta czerpie niezwykle mocne doznania z seksu odkrywając nowe strefy erogenne swojego ciała.

Trzeci trymestr

Kobieta czuje się wówczas doskonale, jej libido jest na wysokim poziomie, natomiast przeszkodą może być widoczny już brzuszek, a dziecko może już dawać o sobie znać dość bolesnymi kopniakami. Warto więc wybierać takie pozycje, które zapewnią kobiecie komfort i nie będą narażały jej na dodatkowe zmęczenie.

Seks w ciąży to doskonały sposób na poznanie swojego ciała oraz jego potrzeb na nowo, zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s