Jak urozmaicić seks – kilka skutecznych sposobów

Spadek satysfakcji z pożycia intymnego może pojawić się w każdym związku. Nie należy jednak traktować tego jako końca świata. Pamiętaj, problemy intymne zwykle mają charakter przejściowy, a przy odrobinie chęci i współpracy ze strony obojga partnerów, kryzys może zostać szybko zażegnany. Zastanawiasz się jak urozmaicić seks? Poniżej przedstawiamy kilka porad.

Nie każde zbliżenie daje upragnioną satysfakcję i wbrew obiegowym opiniom, nie wynika to ze spadku intensywności uczuć czy pożądania. Na jakość pożycia intymnego wpływa bardzo wiele czynników zewnętrznych. Stres, zmęczenie czy złe samopoczucie to tylko kilka przykładów z bardzo długiej listy. Wystarczy jednak odrobina chęci, aby znów zacząć czerpać nieskrępowaną radość z seksu.

Czasami bądź egoistką

Pamiętaj, akt seksualny nie służy wyłącznie dawaniu przyjemności. Podczas zbliżenia, zawsze skupiaj się także na sobie i swoich potrzebach. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie wieczoru, kiedy wraz z partnerem zrealizujesz wyłącznie swoje najskrytsze fantazje.

Zrelaksuj się

Codzienne sprawy skutecznie potrafią oderwać od przyjemności. W łóżku nie powinnaś jednak myśleć o sprawach zawodowych lub domowych. Skup się na relaksie, a najskuteczniejszą techniką jest oddech. Naprawdę, ta prosta metoda potrafi zdziałać cuda.

Wprowadź urozmaicenie

Rutyna, czyli największy wróg przyjemności, może pojawić w każdym związku. W takiej sytuacji, pomogą Ci seks-gadżety. Uważasz, że to nie dla Ciebie? Zatem najprawdopodobniej nigdy dotąd nie próbowałaś w ten sposób urozmaicić swojego życia intymnego.

Zadbaj o formę

Większość kobiet całkowicie lekceważy regularne ćwiczenia, wpływające na sprawność mięśni Kegla. Tymczasem okazuje się, że taki intymny trening wcale nie jest trudny i zajmuje najwyżej kilkanaście minut dziennie.

Gra wstępna

Na jakość pożycia intymnego, w dużym stopniu wpływa jakość gry wstępnej. Pamiętaj, nigdy nie miej oporów przed realizacją własnych fantazji! Odejście od ustalonych schematów wyjdzie Wam wyłącznie na dobre.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s