BDSM – osiem podstawowych faktów

BDMS to skrót od angielskich słów, domination (dominacja), submission (uległość), sadizm (sadyzm) i masochism (masochizm). Nazwa ta odnosi się do pewnego rodzaju zachowań – opartych na dominacji, dyscyplinie, karach i różnego rodzaju fetyszach – które nie należą do powszechnych zachowań seksualnych. Relacje seksualne tego typu budzą wiele kontrowersji i wywołują skrajne emocje. Zatem co to jest BDSM?

1. Role

BDSM to relacje seksualne, w której partnerzy są podzieleni na poszczególne role – postać dominującą i uległą. Osoba pełniąca rolę dominującą to Pani/Domina lub Pan/Master, a osoba uległa to Pies lub Suka (pomimo źle brzmiącej nazwy postać uległa nie spotyka się z pogardą). Bywają też osoby, które mogą pełnić jedną bądź drugą rolę – i one noszą nazwę Switch.

2. Nie tylko seks

Chociaż BDSM to relacja opierająca się głównie na seksie, to w niektórych przypadkach partnerom wystarczą jedynie kary, wykonywanie rozkazów bądź poniżanie. Ważnym elementem BDSM jest ukazanie seksu jako niespełnionego marzenia Psa.

3. Gra pozorów

BDSM nie ma nic wspólnego z prawdziwą przemocą w realnym życiu. Osoba lubiąca tego typu rozrywkę w większości przypadków takie zachowanie traktuje jedynie jako jedną z form seksualności.

4. Obopólna zgoda

Główną zasadą BDSM jest zadowolenie obu stron. W każdym przypadku można powiedzieć „nie” i nie ma obowiązku robienia czegoś, na co się nie ma ochoty.

5. Zróżnicowanie

Zabawa tego typu to nie tylko klapsy czy kajdanki. Można tu zastosować niemal wszystko – od masek, pejczy, knebli aż do plucia, poniżania czy polewania woskiem.

6. Bezpieczne słowo

Nie wszyscy z niego korzystają, ale istnieje ono po to, aby nie przekraczać pewnych granic i zachować bezpieczeństwo.

7. Brak spontaniczności

Pierwszym krokiem jest poznanie własnego ciała i własnych fantazji. Dopiero potem można je realizować. BDSM z nieznajomą osobą niemal zawsze wymaga przygotowań – rozmów, ustaleń dotyczących bezpieczeństwa, zakupienia narzędzi. BDSM to nie jest spontaniczny seks – tutaj wszystko musi być wcześniej ustalone i omówione.

8. Trening czyni mistrza

Osoby uprawiające BDSM doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każde wykorzystywane narzędzie może zadawać zróżnicowany ból. Dlatego też często ćwiczą – na przykład na poduszce. Trzeba też wiedzieć, gdzie można uderzyć, a gdzie nie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s