Rozmowa o seksie

Życie seksualne stanowi bardzo ważny element każdego związku. Prawdą jest, że dla wielu osób najistotniejsze są takie czynniki jak zaufanie, zrozumienie, bezproblemowa komunikacja czy zbieżność celów, ale zaspokojenie seksualne jest integralnym elementem układanki.

Temat tabu

Mimo że w relacjach międzyludzkich seks jest coraz rzadziej tematem tabu, to niestety w związkach czasami można zauważyć problem z rozmowami o życiu seksualnym.

Partnerzy z różnych powodów mają opory, aby komunikować swoje potrzeby seksualne, a także proponować nowe pomysły na łóżkowe igraszki. Taka zasłona milczenia w długim terminie bardzo niekorzystnie wpływa na pożycie seksualne, a w konsekwencji na sam związek. Partnerzy są sfrustrowani i kłócą się o bzdury, podczas gdy prawdziwe źródło problemów leży gdzie indziej.

Nie bójmy się ze sobą rozmawiać! W dobrym związku nie ma miejsca na tabu, a zwłaszcza w tak ważnej dziedzinie. Komunikujmy sobie, czego nam brakuje, co nam się nie podoba i co chcielibyśmy spróbować. Przyniesie to obopólne korzyści.

Co nowego można wprowadzić?

Jeśli z jakichś względów nie jesteście zadowoleni z Waszego pożycia seksualnego, to koniecznie musicie coś zmienić. Robiąc ciągle to samo, nie ma szans na poprawę.

Najprostszą metodą jest spróbowanie po prostu nowych pozycji. Ta niewielka zmiana może przynieść zaskakująco dobre efekty i urozmaicić Wasze życie seksualne. Warto otworzyć się też na dłuższą grę wstępną, petting czy seks oralny.

Kolejnym urozmaiceniem mogą być gadżety erotyczne. Wybierzcie się razem do Sex Shopu albo zróbcie zakupy online – ważne, abyście zrobili to wspólnie i razem wybrali gadżety, które przypadną Wam do gustu.

Sposobów na poprawę życia seksualnego jest naprawdę dużo i zdecydowanie warto z nich korzystać. Bez tego Wasz związek może wejść w kryzys, z którego już nie wyjdziecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s