Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Rozstanie z ukochaną osobą jest trudnym doświadczeniem, związanym z wieloma silnymi emocjami. Szybko pojawia się wzmożona tęsknota za tym, co zostało utracone, czyli za pięknymi wspomnieniami oraz wspólnie spędzonymi chwilami. Jak więc sobie pomóc w tym niezwykle delikatnym dla naszych nerwów okresie, aby nie popaść w depresję czy lęki? Okazuje się, że nasze myśli mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy, co przekłada się na kondycję nie tylko naszego umysłu, ale także ciała.

Rozstanie z partnerem – jak odzyskać równowagę psychiczną?

• Bardzo ważne jest danie sobie zgody na odczuwanie przykrych emocji. Jeśli będziemy je w sobie dusić, to pozostaną w nas znacznie dłużej. Nie ma więc po co przedłużać tego stanu, skoro możemy skrócić świadomie swoje cierpienie. Jeśli mamy więc ochotę płakać, to płaczmy, a jeśli aż rwie nas do wykrzyczenia się na głos, to po prostu to zróbmy, co z pewnością przyniesie nam ulgę. Nie ma nic złego w tym, że czujemy się po rozstaniu skrzywdzeni oraz oszukani.

• Warto rozejrzeć się za wsparciem, aby móc pogodzić się z odejściem partnera/partnerki. Przyjaciele, znajomy i rodzina to osoby, które chętnie nas pocieszą oraz doradzą.

• Należy zdać sobie sprawę z tego, że stary związek to już przeszłość i należy na nowo zaplanować swoją przyszłość. Nie ma co idealizować swojego byłego, czy byłej. Skoro się rozstaliście, to znak, że coś było nie w porządku. Najlepiej wypisać sobie na kartce wady byłego partnera/partnerki w celu przypomnienia sobie tego, co nas w nich najbardziej drażniło.

• Nie ma co rozpamiętywać przeszłości i katować się przeglądaniem rzeczy, które przypominają nam byłego partnera. Najlepiej je wyrzucić lub oddać komuś innemu. Skoro związek się już skończył, to nie potrzebujemy już tych rzeczy.

• Zamiast marnować czas na wspominanie byłego partnera/partnerki, warto przeznaczyć go na coś, co sprawia nam radość. Wreszcie mamy możliwość oddania się swojemu hobby bądź znalezienia swojej prawdziwej pasji. To świetny czas na to, aby na nowo zacząć korzystać z życia. Dzięki temu nie będzie ono nam przelatywało przez palce w bólu i cierpieniu po stracie kogoś, kto nie był nam przeznaczony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s