Jak zyskać pewność siebie w związku

Okazuje się, że pewność siebie w związku jest niezwykle seksowna i zwiększa naszą atrakcyjność w oczach partnera/partnerki. Jej brak z kolei może przyczynić się do zniszczenia związku, skomplikowania relacji, a nawet do odebrania radości z życia. Jak zatem zwiększyć pewność siebie, która jest podstawą udanego związku?

Pewność siebie w związku – co to oznacza?

Okazuje się, że osoby pewne siebie są znacznie szczęśliwsze w związkach, a łączące partnerów relacje są trwalsze i mocniejsze, niż u osób które mają zaniżone mniemanie o sobie. Pewność siebie opiera się bowiem na głębokim poznaniu i akceptowaniu siebie. Osoby mające na swój temat pozytywną opinię znają swoje potrzeby i granice, są z siebie zadowolone, wierzą w siebie, mają poczucie własnej wartości, darzą się zaufaniem oraz biorą odpowiedzialność za własne życie. Świadome siebie osoby mają pozytywne nastawienie i potrafią dostrzec szanse, pozwalające zrealizować ich plany, pragnienia oraz marzenia.

Jak zwiększyć pewność siebie w związku?

W każdym związku może dochodzić do spięć nawet z błahych powodów. Jednakże niezwykle ważna jest nasza reakcja, nad którą mamy w pełni kontrolę. Jeśli więc boli nas każde nieprzychylne słowo czy chociażby nutka krytyki to znak, że mamy niskie poczucie własnej wartości.

• Należy pamiętać, że nikt nie jest idealny i każdy może popełniać błędy. Nasi partnerzy również tacy nie są.

• Nie ma co rozpamiętywać swoich niedociągnięć, ale warto wyciągać z nich wnioski. Nie ma osoby będącej mistrzem we wszystkim. Są przecież inne dziedziny, w których jesteśmy dobrzy, więc warto przypomnieć sobie o swoich mocnych stronach, zamiast przejmować się nadmiernie oceną innych.

• Nie należy brać do siebie każdej usłyszanej uwagi pod naszym adresem. Gdy jesteśmy źli, to często nie zastanawiamy się nad tym, co mówimy. To, że partner/ka powiedziała coś niemiłego, nie oznacza od razu, że naprawdę tak myśli. To, że ktoś narzeka, nie oznacza, że nas o coś obwinia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s