Jak zwiększyć libido?

Popęd seksualny okazuje się cechą, która nie jest stała i może ulec zmianie w zależności od wieku, sposobu odżywiania lub prowadzonego trybu życia. Chcąc zwiększyć swoje libido, warto zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę, uwzględniającą kilka istotnych produktów. Ponadto należy unikać czynników obciążających, w tym stresu czy stosowania używek. Oto kilka sposobów na podniesienie libido.

Sprawdzone afrodyzjaki

Skutecznym sposobem na zaktywizowanie popędu seksualnego okazują się afrodyzjaki – są to produkty spożywcze, które oddziałują na libido, podnosząc jego aktywność. Wśród nich można wymienić niewielkie ilości wina oraz czekoladę. Z pewnością pomocna okaże się również wanilia, kolendra oraz szparagi.

Warto pamiętać, żeby wybierać afrodyzjaki odpowiadające indywidualnym gustom smakowym, gdyż tylko jedzone z przyjemnością zapewnią pożądany rezultat.

Istota trybu życia

Na popęd seksualny z pewnością wpływa również styl życia, codzienna praca oraz niejednokrotnie przytłaczające obowiązki. Osoby zapracowane nie mają bowiem siły, ochoty oraz czasu na zbliżenia z partnerem. Warto wobec tego stworzyć w swojej codzienności przestrzeń, w której wszystkie myśli o pracy i obowiązkach zostają wyłączone. Czas dla partnera powinien być pozbawiony stresujących rozmyślań, a skupienie na sobie wzajemnie z pewnością wpłynie na jakość zbliżeń seksualnych.

Jeśli popęd seksualny nie jest podatny na przedstawione sposoby, warto rozważyć wizytę u specjalisty. Seksuolog, w oparciu o doświadczenie oraz wiedzę zaplanuje odpowiednie postępowanie terapeutyczne, w przebiegu którego oboje partnerzy odzyskają radość ze współżycia seksualnego. Podobne rozwiązanie okazuje się w niektórych przypadkach jedynym skutecznym postępowaniem, dlatego warto brać je pod uwagę w odniesieniu do kłopotów z libido.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s