Na czym polega masaż erotyczny

Aby odpowiednio przeprowadzić masaż erotyczny przede wszystkim trzeba mieć dużo czasu. Nie da się go zrobić w pięć minut, minimalny czas na niego przeznaczony to godzina, zaś najlepsza pora to wieczór, tuż przed snem, choć tu akurat nie ma zasady. Do wykonania takiego masażu przydadzą się miękkie duże ręczniki, olejki eteryczne oraz wszystko to co pomoże nieco umilić atmosferę – np. relaksacyjna muzyka.

W masażu wszelkiego rodzaju, a już erotycznym w szczególności najistotniejszą kwestią jest dotyk. Podczas wykonywania tej czynności należy stosować dotyk nazywany smarowaniem, który bardzo przypomina rozcieranie skóry. Ponadto ciało partnera można również ugniatać, szczypać, siekać, głaskać lub uciskać całą dłonią lub jednym palcem. Wszystko to ma swój cel i urozmaica przeprowadzony masaż.

W przypadku, gdy kobieta jest osobą masującą mężczyznę, najlepiej jest rozpocząć całą czynność od pozycji, gdy partner leży na brzuchu, zaś partnerka siedzi na jego pośladkach. Początkowo masująca wykonuje zwykłe ugniatanie poszczególnych miejsc na plecach. Następnie przechodzi niżej, dotyka męskich pośladków i pieści jego wewnętrzne partie ud. Punktem kulminacyjnym masażu erotycznego partnera w tej pozycji jest przywarcie do niego całym ciałem i całowanie go po szyi, karku lub uszach. Kolejnym etapem będzie masowanie torsu i brzucha partnera, gdy ten będzie leżał już na plecach. Dodatkowym bodźcem stymulacyjnym dla mężczyzny jest możliwość oglądania ciała swojej partnerki, która powoli zbliża się do miejsc intymnych, omijając je jednak i budząc większe napięcie erotyczne.

Podobne etapy posiada masaż kobiety wykonywany przez partnera. Zaczyna ona od leżenia na plecach z głową oparta o poduszkę lub nogi klęczącego za nią mężczyzny. Partner rozpoczyna masaż od delikatnego głaskania twarzy, uszu i szyi, po czym przechodzi do dotykania piersi. Bardzo erogennymi miejscami w kobiecym ciele są także stopy oraz miejsca pod kolanami, zaś finał masaży powinny stanowić manualne lub też oralne pieszczoty intymnych miejsc.

Erotyczny masaż jest wspaniałą formą gry wstępnej, prowadzącą do odprężenie i całkowitego relaksu oraz maksymalnego pobudzenia seksualnego. Ma również znaczenie zdrowotne – mężczyznom pomaga na chwilowe problemy z erekcją czy impotencją, zaś kobietom w zwiększeniu wydzielania hormonów płciowych. Rozładowuje napięcie mięśniowe i ma wpływ na dotlenienie mięśni i poprawę krążenia krwi. Znakomicie pomaga również w poznaniu ciała partnera oraz w budowaniu atmosfery bliskości i intymności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s