Rozmiary i rodzaje prezerwatyw

Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych prezerwatyw, dlatego też osoby, które dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne mogą mieć naprawdę duży problem z wybraniem odpowiedniej dla siebie prezerwatywy.


Rozmiar prezerwatywy

Rozmiar prezerwatywy należy dopasowywać zawsze do rozmiaru swojego penisa. Źle dobrana prezerwatywa może się zsuwać, albo powodować ucisk, który może doprowadzić nawet do pęknięcia prezerwatywy. Wybierając prezerwatywę należy kierować się przede wszystkim rozmiarem, a kolor i smak, powinny odchodzić na drugi plan. Standardowa „europejska” prezerwatywa przewidziana jest na penisy o średniej długości 14cm. Rozmiar tradycyjnej gumki to 180 mm długości i około 53 mm w obwodzie. Warto wspomnieć również i o tym, że prezerwatywy produkowane są w 3 podstawowych rozmiarach w zależności od rynku zbytu. Mamy rozmiary L (afrykański), M (europejski) i S (azjatycki).

Rodzaje prezerwatyw

Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych prezerwatyw, które różnią się między sobą nie tylko samym rozmiarem. Do wyboru mamy między innymi prezerwatywy cienkie, grubsze, z specjalnymi wypustkami, z nawilżeniem, czy też kondony z lubrykantem chłodzącym. Bardzo dużą popularnością cieszą się również prezerwatywy prążkowane.

Prezerwatywy dla alergików

W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się prezerwatywy lateksowe, jednak są one zmorą alergików. Osoby, które są uczulone na lateks, powinny skorzystać z dobrodziejstwa prezerwatyw silikonowych. Pamiętać należy również i o tym, że uczulać mogą również lubrykanty, których zadaniem jest poprawienie jakości współżycia. Na szczęście na naszym rynku można znaleźć nie tylko prezerwatywy, ale również i lubrykanty hipoalergiczne i ekologiczne. Uczulenia na lateks nie należy bagatelizować, ponieważ może stanowić ono bardzo duże zagrożenie dla naszego zdrowia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s