Feromony – substancje o uniwersalnym przeznaczeniu

Feromony są związkami chemicznymi, które bezpośrednio oddziałują na system nerwowy. To właśnie od nich zależy, czy będziemy drugą osobę postrzegać jako atrakcyjną, czy też nie. Z tego też powodu związki te nazywane są przez niektóre osoby „pierwiastkami atrakcyjności”. Istnieje jednak część osób, które wykazują bardziej wyważone podejście do feromonów, nazywając je po prostu „nośnikami informacji osobistych”.

Aby druga osoba odczytała sygnał, jakim są feromony, potrzebny jej jest do tego zmysł węchu. W ten sposób intuicyjnie wykrywa nasze emocje lub zamiary. W niektórych przypadkach ten niewerbalny komunikat może ją zainspirować do wyboru potencjalnego partnera życiowego. Wszystkie powyższe przesłanki sprawiają, że dobre zrozumienie feromonów i nabycie umiejętności ich samodzielnego doboru pozwoli nam kształtować nasz wpływ na inne osoby.

Nie tylko bajkowe rendez-vous – feromony a wpływ na innych ludzi w różnych kontekstach życia społecznego.

Osoby, które posiadły zdolność zarządzanie pierwotnymi i podświadomymi reakcjami zapachowymi, zyskują cenną przewagę w różnych sytuacjach życiowych. Nie muszą to być oczywiście jedynie tradycyjnie kojarzone z feromonami relacje romantyczne. Feromony mogą bowiem sprawić, że będziemy odbierani w korzystniejszym świetle również w sytuacjach zawodowych oraz biznesowych.

Konkretne korzyści w zakresie wpływu na innych oraz szeroko pojętej atrakcyjności, jakie przynosi stosowanie syntetycznych feromonów.

Wspomniane związki chemiczne odznaczają się szeregiem walorów, których konsekwencje mogą być imponujące. Feromony pozwalają bowiem nie tylko szybko nawiązać kontakt, ale także stworzyć bezcenne wrażenie wzajemnego zaufania. Ponadto, związki te zapewniają większą pewność siebie.

Dzięki temu stajemy się bardziej atrakcyjni w sytuacjach biznesowych oraz jesteśmy lepiej postrzegani w sferze życia intymnego. Z tego też powodu opisywane związki organiczne pozwalają na nowo rozbudzić namiętność w relacjach damsko-męskich.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s