Najlepszy czas na seks po ciąży

Po dziewięciu miesiącach długiego oczekiwania wreszcie nadchodzi ten dzień – na świat wychodzi potomek. Wraz z nim pojawiają się nowe obowiązki, zadania, którym trzeba sprostać oraz problemy, które wcześniej nie miały żadnego znaczenia. Wśród poważnych zmartwień znajduje się między innymi powrót do aktywności seksualnej, która spędza sen z powiek nie tylko matce, ale też świeżo upieczonemu tacie.

Najdogodniejszy moment na zbliżenie

Jako czas potrzebny na gojenie wszelkich ran po urodzeniu określa się okres 6 tygodni. Tyle jest potrzebne, aby narządy wewnętrzne wróciły do swojego stanu sprzed ciąży. Jest to jednak sprawa indywidualna i zależy od wielu czynników.

Kobiety, które przeszły cesarskie cięcie powinny poczekać jeszcze dłużej, tak samo jak matki, których poród miał pewne komplikacje. Ważny jest także stan psychiczny. Dopóki nie zniknie strach i blokada przed kontaktem seksualnym, nie powinno się podejmować prób współżycia.

Prawie jak pierwszy raz

Powrót do aktywności seksualnej po porodzie może być łudząco podobny do pierwszego razu – pełen obaw i lęku przed bólem. Warto więc dobrze się przygotować, aby seks po ciąży był jak najbardziej satysfakcjonujący. Dobrą inwestycję stanowią żele intymne. Nie tylko nawilżą okolice intymne i wyeliminują ból, ale także będą sprzyjać rozluźniającej grze wstępnej.

Ważne jest także przyjmowanie odpowiednich pozycji. Polecana jest penetracja „na łyżeczkę” lub „na jeźdźca”, ponieważ pozwala kontrolować jej głębokość. Należy także pamiętać o antykoncepcji, ponieważ obawa przed kolejną ciążą w tak krótkim czasie może skutecznie zniechęcić przed podejmowaniem współżycia.

Stosowanie prezerwatywy lub odpowiednich tabletek pozwoli pozbyć się lęku przed następnym dzieckiem. Zastosowanie się do powyższych rad z pewnością ułatwi pierwszy kontakt seksualny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s