Czym jest orgazm

Orgazm (szczytowanie) najprościej rzecz mówiąc to po prostu kulminacyjna faza podniecenia seksualnego, która jest połączeniem doznań natury psychicznej i reakcji fizjologicznych. W przypadku kobiet występuje nie tylko orgazm łechtaczkowy i pochwowy, ale seksuolodzy są w stanie wymienić jeszcze 10 innych rodzajów orgazmu.

Orgazm u kobiet

Orgazmy kobiece są zdecydowanie bardzie zróżnicowane niż męskie. Najbardziej zróżnicowane są oczywiście same drogi, które odpowiedzialne są za wyzwalanie orgazmu. Niektóre kobiety, aby osiągnąć orgazm potrzebują wyłącznie odpowiedniego pobudzenia łechtaczki, drugie z kolei potrzebują pieszczot zupełnie innych rejonów swojego ciała. Warto wspomnieć również i o tym, że u kobiet bardziej zróżnicowany jest również czas stymulacji, forma przeżywania orgazmu oraz sposób jego osiągania.

Orgazm u mężczyzn

Mężczyzn najczęściej jest w stanie pobudzić już sam widok nagiej partnerki, albo dotyk. Podczas podniecenie członek sztywnieje i unosi się nad kość łonową. Napletek podczas podniecenia odsłania żołądź, który znacząco się powiększa i ciemnieje. Erekcja w zależności od poziomu podniecenia mężczyzny może utrzymywać się na tym samym poziomie, spadać, albo rosnąć.

Dodatkowo u mężczyzn na klatce piersiowej oraz w dole brzuch pojawiają się niewielkie rumieńce, które z biegiem czasu mogą obejmować także szyję i twarz. Kulminacją orgazmu u mężczyzn jest wytrysk, czyli wypływ spermy z członka. Podczas wytrysku cewka moczowa kurczy się bardzo rytmicznie. Po szczytowaniu członek opada i wiotczeje, a dodatkowo większość mężczyzn ogarnia senność. Po kilku minutach odpoczynku, członek mężczyzny może być gotowy do kolejnego aktu i następnych orgazmów.

Brak orgazmu

Mężczyźni bardzo rzadko kiedy skarżą się na brak orgazmu. Jeżeli pojawiają się problemy, to są one najczęściej skutkiem chorób ogólnoustrojowych, albo po prostu wad budowy narządów płciowych. W przypadku kobiet sytuacja jest zupełnie odwrotna i lista powodów nieosiągania orgazmu jest naprawdę bardzo długa. U Pań występuje np. zjawisko nazywane libido owulacyjne albo menopauza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s