Petting

Petting to bezpieczne zabawy partnerów, które są alternatywą dla stosunku płciowego. Potrafi on dostarczyć tyle satysfakcji co tradycyjny seks, a jednocześnie w tym przypadku nie występuje ryzyko zajścia w ciążę, czy też zarażenia się chorobami przenoszonymi przez drogi płciowe.

Co to jest petting i jak go uprawiać?

Petting jest to forma pieszczot mająca na celu doprowadzenie partnera do orgazmu, bez aktu odbycia stosunku płciowego. Ta forma bliskości może dostarczyć taką samą przyjemność co współżycie. Jest to możliwe, dzięki wielu rozmaitym sposobom doprowadzenia partnera do orgazmu. Zróżnicowanie form dotyku pozwala pobudzić wiele stref erogennych i dostarczyć przyjemności, nawet dłuższej niż w przypadku tradycyjnego stosunku.

Najważniejsze jest odkrycie stref erogennych w swoim ciele i nauczenie się jak odpowiednio je stymulować. Form pobudzania tych stref jest wiele, każda z par powinna znaleźć dla siebie najbardziej odpowiednie pieszczoty. Petting jest procesem, który musi trwać długo i wymaga od partnerów pewnego rodzaju wstrzemięźliwości, by nie przekroczyć pewnych granic, a jednocześnie nie doprowadzić do gwałtownego rozładowania seksualnego napięcia.

Jest to subtelny akt, powolny i bardzo stopniowy. Rozpoczyna się, gdy partnerzy są jeszcze w ubraniu, następnie pozbywając się ubrań, dotyka się coraz bardziej ukrytych stref intymnych. Można to porównać do długiej gry wstępnej. Chodzi o powolne pobudzanie stref erogennych. Partnera można dotykać dłonią, ocierać się o niego innymi częściami ciała, czy też sprawiać mu przyjemność ustami lub językiem. Stopień zastosowania pieszczot może być różny i powinien być akceptowany przez oboje partnerów.

Dla kogo przeznaczony jest petting?

Petting mogą stosować osoby rozpoczynające swoje życie seksualne, a także osoby chcące głębiej przeżywać swoje doznania seksualne. Jest to także alternatywa dla osób bojących się zajść w ciążę, mogą go również stosować osoby niemogące uprawiać klasycznego seksu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s