Seksualne tabu

Seks jest elementem życia każdego człowieka, ma on sprawiać przyjemność, być pewnym sensie metodą na odstresowanie. Ma on spełniać nasze najskrytsze fantazje, a także przeżyciem, które nie da się opisać słowami. Jednak w naszym społeczeństwie seks, mimo że sprawia tyle przyjemności, jest tematem tabu.

Nie lubimy mówić o tym, co dzieje się w naszej sypialni, a także boimy się powiedzieć swojemu partnerowi o naszych fantazjach i marzeniach odnośnie naszego współżycia. Jest to w pewnym sensie zrozumiałe, ponieważ boimy się reakcji naszej drugiej połowy, ciągle zastanawiamy się, czy chwila szczerości odnośnie tego tematu będzie dobra dla naszego związku.

Seksualne tabu

Powodów odnośnie tego, że nie chcemy rozmawiać o seksie, jest wiele. Może to wynikać z małej pewności siebie, małego doświadczenia w tym temacie, czy też powodem milczenia może być nasza bogata przeszłość seksualna. Podstawą każdego dobrego związku jest szczerość. Powinniśmy dążyć do zaspokojenia fantazji swoich, a także swojego partnera. Dlatego temat seksu powinien być poruszany często, bo w jaki inny sposób możemy się dowiedzieć czego oczekuje od nas partner w łóżku. Być może partner zaakceptuje nasze fantazje, czy ma podobne doświadczenia i nasz związek stanie się w pełni satysfakcjonujący, a my będziemy szczęśliwi, żyjąc z przekonaniem, że to właściwa osoba dla nas. Bywają też takie sytuacje, że partner życiowy nie jest w stanie zaakceptować naszej przeszłości, pragnień i potrzeb, albo nie jest w stanie zrozumieć, że nasza przeszłość jest już tylko przeszłością i teraz liczy się tylko to, że jesteśmy razem.

Warto poruszać ten temat?

Uważam, że temat seksu powinien być poruszany w każdym poważnym związku. Bycie w związku z ukochaną osobą ma prowadzić do spełniania naszych wspólnych potrzeb, fantazji, a tylko i wyłącznie podczas rozmowy z partnerem dowiemy się czego oczekuje i o czym marzy w sypialni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s