Brak zaangażowania w związku

Temat monotonii w związku zna niemal każdy, kto choć kilka lat pozostawał w stałym związku. Najlepiej zapytać o to osoby mające wieloletni staż małżeński. Początkowo jest pięknie. Zarówno on, jak i ona są pewni, że już zawsze tak będzie. Życie jednak potrafi płatać figle. Mija rok, dwa, trzy… Pojawiają się dzieci, codzienne problemy, sprzeczki o podział obowiązków, brak zaangażowania w związku i nagle pomiędzy dotychczas świata poza sobą niewidzącymi ludźmi pojawia się ta trzecia – rutyna.

Nuda w związku

Rutyna wcale nie wkrada się niespodziewanie. Składają się na nie niewielkie błędy popełniane przez oboje każdego dnia, zaniedbania i niedopowiedzenia. Dla niego najlepszą metodą relaksu jest odpoczynek na wygodnej kanapie przed telewizorem po zjedzeniu pysznego obiadu ugotowanego oczywiście przez drugą połówkę. Jej brakuje wyjść do restauracji, do kina. Niestety brak wyraźnych sygnałów i rozmowy pogłębia problem. Warto zdać sobie sprawę, że nuda w związku jest zabójcza dla wzajemnej miłości i starać się dostrzec niewielkie codzienne jej oznaki, aby w porę zapobiec tragedii, jaką jest rozstanie.

Po pierwsze – rozmowa

Aby skutecznie walczyć z takim zjawiskiem jak monotonia w związku należy zdać sobie sprawę, że zarówno mąż jak i żona muszą się postarać o swoje wspólne życie. Nie może zabraknąć zaangażowania z którejś ze stron. Niestety często strony obwiniają się wzajemnie, a warto znaleźć czas na rozmowę o tym kto czego od związku oczekuje, za czym tęskni i czego mu brakuje. Jeśli para nie nudziła się w swoim towarzystwie jeszcze kilka lat temu, to warto przemyśleć co sprawiło, że sytuacja uległa zmianie.

Sposób na nudę

Najważniejsze, należy pamiętać o jak najczęstszym okazywaniu uczuć partnerowi. Oczywiście chodzi o drobne gesty, jak buziak w policzek na dzień dobry, ale również ważne jest to co dzieje się w sypialni. Może warto nieco urozmaicić życie erotyczne, wzbogacić je o nowe doznania. Nie jest to wcale trudne, warto najpierw wypić odrobinę wina, które pozwoli pozbyć się zahamowań. Należy pamiętać, aby z alkoholem nie przedobrzyć.

Sfera intymna nie jest najważniejsza, zwłaszcza z punktu widzenia kobiety, dlatego mężczyźni powinny pamiętać, aby przynajmniej raz w miesiącu zaprosić swoją towarzyszkę życia w miejsce, które ona lubi. Można też postąpić inaczej – zorganizować coś czego ona jeszcze nie próbowała. Może przejażdżka gokartami lub wspólne wyjście na strzelnicę? Pomysłów jest mnóstwo, a takie wspólne spędzania czasu generuje wiele tematów do rozmów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s